Logo Gmina Mokobody

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11944
W sumie: 101723

Udostępnienie informacji publicznej

UDZIELANIE INFORMACJI PUBLICZNEJ NA WNIOSEK

Urząd Gminy Mokobody informuje, że każdy obywatel ma prawo do uzyskania dostępu do informacji publicznej w zakresie przewidzianym w ustawie z dnia 06.09.2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2001 r.nr 112 poz.1198 z późn. zm.)

 

    Informacje, które nie są opublikowane w niniejszym Biuletynie można otrzymać w Urzędzie Gminy Mokobody, Pl. Chreptowicza 25 po złożeniu wniosku;

    Informację publiczną można również uzyskać przesyłając wypełnione wnioski drogą elektroniczną na adres e-mail: gmina@mokobody.pl;

    Prawidłowe i precyzyjne sformułowanie wniosku o udostępnienie informacji publicznej pozwoli na szybsze rozpatrzenie wniosku.

 

WYMAGANE DOKUMENTY:

Wzór wniosku o udzielenie informacji publicznej umieszczony w załączniku zawartym poniżej.

 

OPŁATY:

Za udzielenie informacji publicznej mogą być pobierane opłaty, jeżeli urząd będzie musiał ponieść dodatkowe koszty związane ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia lub koniecznością przekształcenia informacji na formę wskazaną we wniosku. Wnioskodawca powinien być poinformowany o wysokości opłaty. (art. 15 pkt. 1 Ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r., Dz.U. nr 112, poz. 1198 z późn.zm.)

 

TERMIN ZAŁATWIENIA SPRAWY:

Udostępnienie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie 14 dni, podmiot obowiązany do jej udostępnienia powiadamia w tym terminie o powodach opóźnienia oraz o terminie, w jakim udostępni informację, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.

 

TRYB ODWOŁAWCZY:

W przypadku odmowy udostępnienia informacji publicznej wnioskodawcy przysługuje odwołanie. Odwołanie od decyzji rozpatruje się w terminie 14 dni.

 

OGRANICZENIE W DOSTĘPIE DO INFORMACJI PUBLICZNEJ:

Prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu w zakresie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych oraz o ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych.

Prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę przedsiębiorcy. Ograniczenie to nie dotyczy informacji o osobach pełniących funkcje publiczne, mających związek z pełnieniem tych funkcji, w tym o warunkach powierzenia i wykonywania funkcji, oraz przypadku, gdy osoba fizyczna lub przedsiębiorca rezygnują z przysługującego im prawa.

 

PONOWNE WYKORZYSTANIE INFORMACJI PUBLICZNEJ:

Poniżej znajduje się zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie wzoru wniosku o ponowne wykorzystywanie informacji publicznej wzór wymienionego wniosku.

 


/_portals_/mokobody/CKFiles/Wniosek_o_udostępnienie_informacji_publicznej_1.docx

Wójt gminy zaprasza

 

      Iwona Księżopolska


 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.