Logo Gmina Mokobody

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 31567
W sumie: 31567

News

News zdjęcie id 179

II miejsce dla Gminnego Przedszkola w Mokobodach

17.06.2016

        

 

             16 czerwca 2016 roku przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Mokobodach uczestniczyli w uroczystości wręczenia nagród, za udział w konkurskie  „Łąki, puszcze, parki i doliny rzeczne – czyli mazowieckie zakątki bajeczne” to temat VIII edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, która odbyła się w budynku słoniarni w warszawskim ZOO.W konkursie wzięło udział aż 364 dzieci ze 123 przedszkoli. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa (przedstawiciele Departamentu Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa oraz Komisji Ochrony Środowiska) wybrała trzy najlepsze oraz przyznała sześć wyróżnień.
Przedszkolaki  w składzie: Ewelina Sobecka, Krystian Talacha i Marta Ślaz zajęły II miejsce i otrzymały: zestaw nagłaśniający dla przedszkola oraz dla siebie matę do rysowania, natomiast ich opiekun czytnik e-book. Nagrody laureatom wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

         " To już ósma edycja konkursu. Oczywiście wszyscy sobie zdajemy sprawę, że dzieci inaczej postrzegają świat niż dorośli. I patrząc na te prace, widać, że dostrzegają wiele drobnych szczegółów – są kwiatki, rybki, przepiękne słoneczka… Również te walory przyrody, na które my dorośli nie zwracamy uwagi. Mamy bardzo utalentowane dzieci, a za ciężką pracę włożoną w przygotowanie dzieł, należą się im ogromne podziękowania. Zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, wyobraźnią i talentem plastycznym, a przede wszystkim wrażliwością na otaczającą ich naturę. Gratuluję wszystkim zwycięzcom "  – powiedziała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Konkurs dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Dodatkową atrakcją dla dzieci było zwiedzanie zoo oraz spotkanie z gwiazgą koszykówki Marcinem Gortatem.

Gratulujemy przedszkolakom i życzymu dalszych sukcesów !

 

Wójt gminy zaprasza

 

      Iwona Księżopolska


 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.