Logo Gmina Mokobody

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12461
W sumie: 218665

News

News zdjęcie id 198

Bezpieczne Wakacje w Gminie Mokobody

04.07.2016

 

     

 

       2 lipca na placu przy Orliku w Mokobodach odbyło się spotkanie dla dzieci i młodzieży w ramach programu „Bezpieczne wakacje”, którego celem było przypomnienie dzieciom i młodzieży o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Organizatorami spotkania byli OSP Mokobody oraz Wójt Gminy Mokobody Pani Dorota Dmowska-Paczuska.

      Gościnie zaprezentowali się m.in. : Straż Ochrony Kolei przedstawiając zagrożenia jakie czekają na dzieci  podczas poruszania się pociągiem, RM-Meditrans SPZOZ Stacja pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego w Siedlcach zaprezentował karetkę i cały sprzęt w niej się znajdujący. Pan Przemysław Ławecki instruktor pływania przedstawił statystykę utonięć oraz pouczał, jak zachować się gdy druga osoba tonie, a także jak bezpiecznie spędzić wypoczynek nad wodą. Strażacy z OSP Mokobody, Niwiski i Kisielany-Żmichy zaprezentowali swój sprzęt bojowy tj. samochody pożarnicze wraz z łodzią ratowniczą.

      Oprócz wygłoszonych prelekcji przez w/w służby dzieci mogły skorzystać z szeregu atrakcji przygotowanych przez naszych druhów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konkursy tj. pompowanie z hydronetki, bieg z przeszkodami, kopanie piłki do wyznaczonego celu,  bezpieczny bieg z jajkiem na łyżce oraz gra w rzutki.

      Dla uczestników przewidziano wiele ciekawych nagród. Podczas wspólnej zabawy grillowano swojskie przysmaki, delektowano się słodkościami, lodami schładzając się od czasu do czasu przyjemną mgiełką z kurtyny wodnej.

      Fundatorami nagród była GKRPA w Mokobodach.

Wójt gminy zaprasza

 

      Iwona Księżopolska


 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.