Logo Gmina Mokobody

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 8988
W sumie: 20580

News

News zdjęcie id 273

Orszak Trzech Króli w Gminie Mokobody

09.01.2017

 

 

   

    W dniu 6 stycznia 2017 r. Placem Chreptowicza w Mokobodach do szopki w świetlicy wiejskiej przeszedł uroczysty Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy mieli  okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mokobodach, gdzie królowie złożyli dary i pokłon małemu dziecięciu. Cała uroczystość połączona była z  wigilią i dzieleniem się opłatkiem oraz degustacją potraw wigilijnych przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „ Żwawe Babki”. Mieszkańcy wspólnie mogli uczestniczyć w kultywowaniu  tradycji Święta Trzech Króli przy wtórze Orkiestry Młodzieżowej z Węgrowa , Chóru Parafialnego w Mokobodach oraz Scholii Młodzieżowej z Mokobód.

    W uroczystości  uczestniczyli mieszkańcy oraz zaproszeni goście - Pani Ewa Orzełowska- Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Kamil Krauschar- Kolegiant Regionalnej Izby Obrachunkowej Delegatury w Siedlcach, ks. Stanisław Szymuś proboszcz tutejszej parafii, ks. Mariusz Nejranowski oraz ks. Leszek Dąbrowski oraz przedstawiciele władzy lokalnej na czele z Panią Wójt Dorotą Dmowską- Paczuską. Swoją obecnością uroczystość uświetnili, jak zwykle niezawodni- grupa rekonstrukcyjna- Chorągiew Jazdy Rzeczpospolitej.  

    Składam serdeczne podziękowanie wszystkim tym którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i organizację Święta Trzech Króli w Mokobodach. 

    Z tego miejsca chciałabym podziękować nauczycielom i dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Mokobodach za przygotowanie części artystycznej, nauczycielom i młodzieży z Gimnazjum w Mokobodach, Kołu Gospodyń „ Żwawe Babki” za wspaniały poczęstunek,grupie rekonstrukcyjnej- Chorągiew Jazdy Rzeczpospolitej, Jednostkom OSP Mokobody i OSP Niwiski.

Dziękuje naszym darczyńcom:

Panu Jarosławowi Modrzewskiemu Właścicielowi sklepu „ Delikatesy Centrum”,
Panu Andrzejowi Dębskiemu,
Panu Janowi Jońskiemu
oraz pracownikom GOKu i pracownikom Urzędu Gminy.  
                                                                                             Wójt Gminy 

                                                                                   /-/ Dorota Dmowska- Paczuska

Wójt gminy zaprasza

 

      Iwona Księżopolska


 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.