Logo Gmina Mokobody

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 31720
W sumie: 31720

News

News zdjęcie id 363

Bezpieczne wakacje w Gminie Mokobody

04.07.2017

       

 

     

     1 lipca na placu przy Orliku w Mokobodach odbyło się spotkanie dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Bezpieczne wakacje”, którego celem było przypomnienie dzieciom i młodzieży
o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Organizatorem  spotkania było  OSP Mokobody.

      Gościnie zaprezentowali się m.in.:

  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach oraz Komisariat Policji Mokobodach z symulatorem jazdy na motorze, a także udzielili informacji o zagrożeniach związanych z wypadkami drogowymi;
  • RM-Meditrans SPZOZ Stacja pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego w Siedlcach zaprezentowała karetkę oraz przeprowadziła szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.
  • Strażacy z OSP Mokobody  przeprowadziła pokaz jak wydostać poszkodowanego z wraku samochodu oraz swój sprzęt bojowy tj. samochody pożarnicze wraz z łodzią ratowniczą. Drużyna MDP z OSP Mokobody zaprezentowała ćwiczenia bojowe, które odbyły się podczas zawodów MDP.

      Oprócz wygłoszonych prelekcji przez w/w służby dzieci mogły skorzystać z szeregu atrakcji przygotowanych przez naszych druhów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konkursy tj. pompowanie z hydronetki, bieg z przeszkodami czy strzelanie z łuku.

      Dla uczestników przewidziano wiele ciekawych atrakcji. Podczas wspólnej zabawy degustowano  swojskie przysmaki oraz słodkie wypieki przygotowane przez Żwawe Babki i ukochane strażaków. Zwycięscy konkursów otrzymali nagrody ufundowane z budżetu GKRPA.

Wójt gminy zaprasza

 

      Iwona Księżopolska


 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.