Logo Gmina Mokobody

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 10577
W sumie: 198688

News

News zdjęcie id 536

Bezpieczne wakacje w Gminie Mokobody

04.07.2018

30 czerwca na placu przy Orliku w Mokobodach odbyło się spotkanie dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Bezpieczne wakacje”, którego celem było przypomnienie dzieciom i młodzieży
o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Organizatorem  spotkania było  OSP Mokobody.

      Gościnie zaprezentowali się m.in.:

  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach z symulatorem jazdy na motorze, a także udzielili informacji o zagrożeniach związanych z wypadkami drogowymi;
  • RM-Meditrans SPZOZ Stacja pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego w Siedlcach zaprezentowała karetkę oraz przeprowadziła szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.
  • Strażacy z OSP Mokobody  przeprowadziła pokaz zdjęcia gniazda szerszeni oraz swój sprzęt bojowy tj. samochody pożarnicze wraz z łodzią ratowniczą.

      Oprócz wygłoszonych prelekcji przez w/w służby dzieci i rodzice mogły skorzystać z szeregu atrakcji przygotowanych przez naszych druhów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konkursy tj. strzelanie do branki,  strzelanie z łuku czy przenoszenie nożycami pneumatycznymi jajek.

      Dla uczestników przewidziano wiele ciekawych atrakcji. Podczas wspólnej zabawy degustowano  swojskie przysmaki oraz słodkie wypieki.

Zwycięscy konkursów otrzymali nagrody zakupione ze środków w ramach współpracy Gminy Mokobody z organizacjami pozarządowymi.

Porą wieczorową mieszkańcy w sposób taneczny powitali lato.Zabawę pod chmurką poprowadził Marek Sobecki.

 

Wójt gminy zaprasza

 

      Iwona Księżopolska


 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.