Logo Gmina Mokobody

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 10631
W sumie: 100410

News

News zdjęcie id 81

Spotkanie Wigilijne i wspólne kolędowanie w Gminie Mokobody

06.01.2016

Wigilia to dzień szczególny, który przenosi nas w magiczny czas zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, napełnia radością oraz wzbogaca w przeżycia, do których wracamy wspomnieniami.

W dniu 20 grudnia mieszkańcy Gminy Mokobody spotkali się  wspólnie na skwerku w parku przy choince, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia.

Uroczystość rozpoczęto poświęceniem opłatka przez Ks. Stanisława Szymuś Proboszcza Parafii w Mokobodach oraz wspólnym przełamaniem się opłatkiem  i składaniem sobie wzajemnie życzeń świątecznych.

Wszystkim mieszkańcom życzenia złożyła także Pani Wójt Dorota Dmowska- Paczuska  oraz Pani Marszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, która była specjalnym gościem.

Przy melodii wspólnie śpiewanych kolęd oraz recytowanych wierszy mieszkańcy degustowali potrawy przygotowane przez  koła gospodyń " Żwawe Babki" i „ Kisielińskie Babki” .

Spotkanie uświetniły jasełka przygotowane przez młodzież z Gimnazjum.

Wójt Gminy Dorota Dmowska-Paczuska oraz ks. Proboszcz Stanisław Szymuś dziękują wszystkim tym, dzięki którym mogliśmy się wspólnie spotkać ,  uroczyście kolędować i dzielić się opłatkiem.

Serdeczne podziękowanie kierujemy do harcerzy, którzy przekazali nam w tym dniu Betlejemskie Światło Pokoju.

Dziękujemy chórowi tutejszej parafii pod kierownictwem Pani organistki Anny Wilińskiej oraz Panu Markowi Sobeckiemu pełniącemu funkcje Radnego Gminy Mokobody za oprawę muzyczną.

Paniom z koła gospodyń: Żwawe Babki i Kisielińskie Babki, które przygotowały wszystkie potrawy, które mogliśmy kosztować. Bardzo dziękujemy, że mimo przedświątecznego czasu i ogromu prac w domu poświeciły swój czas na przygotowanie tych wspaniałych potraw.
Paniom ze szkolnej stołówki za wyśmienity barszcz.

Pani Jarosławowi Modrzewskiemu właścicielowi Delikatesów Centrum w Mokobodach oraz Panu Marianowi Mazurek Prezesowi GS Samopomoc Chłopska pełniącemu funkcje Przewodniczącego Rady Gminy za wsparcie w postaci produktów niezbędnych do przygotowania tych wspaniałych potraw, które mogliśmy degustować.

Panu Markowi Talacha i Panu Grzegorzowi Pluciak za grzyby do krokietów.

Kierownikowi ODR w Siedlcach za wypożyczenie namiotów.

Strażakom OSP w Mokobodach za pełna mobilizację i pomoc.

Młodzieży z Gimnazjum oraz z KSM pod przewodnictwem ks. Mariusza Nejranowskiego Wikarego Parafii w Mokobodach za uświetnienie wigilii swoimi występami.

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy z dobrego serca zaangażowali się w  przygotowanie spotkania wigilijnego m.in.: pracownikom Urzędu Gminy i Paniom z Gminnego Ośrodka Kultury w Mokobodach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udział w wspólnej wieczerzy.

Wyrażamy pogląd, że wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem umocni i zjednoczy nas wszystkich oraz wpisuje się do gminnego kalendarza jako nasza wspólna tradycja, którą będziemy kultywować.

Wójt gminy zaprasza

 

      Iwona Księżopolska


 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.