Logo Gmina Mokobody

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 13968
W sumie: 57318

News

News zdjęcie id 968

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

09.11.2020

 

 

 


 

 

Szanowni Państwo,

               W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną oraz wprowadzonymi ograniczeniami wynikającymi z ustanowienia strefy czerwonej na terenie całego kraju z przykrością informujemy, że tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Mokobody będą miały inny charakter, niż w latach ubiegłych. W tym dniu w kościele parafialnym p.w.  Świętej Jadwigi w Mokobodach odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 9.30 lecz bez udziału pocztów sztandarowych szkół i Ochotniczych Straży Pożarnych, nie będzie także wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego przy pomniku Zwycięstwa w parku.

               Informujemy, że w związku z obowiązującymi przepisami w kościele może znajdować się do 30 osób. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.

 
Po Mszy Świętej władze samorządowe
oraz przedstawiciele szkół i Ochotniczych
Straży Pożarnych złożą kwiaty i zapalą znicze
pod pomnikiem Zwycięstwa.

   

 

               Wiedząc, że mieszkańcy Gminy Mokobody zawsze licznie uczestniczyli w obchodach święta Niepodległości, zwracamy się z prośbą, aby w tym roku ograniczyć tego typu działanie. Rozumiemy silną potrzebę każdego Polaka do uczczenia tak ważnej rocznicy, jednak z troski o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zachęcamy do innej formy obchodzenia święta, we własnych domach i w rodzinnym gronie.

               Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu” w małych grupach (w gronie domowników bądź najbliższych osób, z którymi, na co dzień pozostajemy w kontakcie). Narodowe Święto Niepodległości można uczcić także bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewanie w domu, na balkonie lub na podwórku, zachęcamy także mieszkańców do wywieszenia biało czerwonych flag.

 
 
Flaga jest oznaką naszej pamięci o ważnych
dla naszego kraju i narodu wydarzeniach historycznych.
Pojawienie się na  domach flag narodowych będzie
skłaniać do rozmów o polskiej historii.

 

Wójt gminy zaprasza

 

      Iwona Księżopolska


 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.