Logo Gmina Mokobody

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 531
W sumie: 59797

News

News zdjęcie id 98

Złote Gody w Gminie Mokobody

08.02.2016

     

 

     Celebrowanie Złotych Godów to święto nie tylko zgodnych małżonków, ale także ich rodzin i przyjaciół. Para, która wspólnie przeżyła pół wieku, niezmiennie od 50 lat dzieli się radościami i stawia czoła codziennym trudnościom. Przywitanie na świecie dzieci, radość z ich sukcesów i ocieranie łez szczęścia, kiedy po raz pierwszy zostali dziadkami, to jedno z tych wydarzeń, które scementowały wspaniały związek. Nic zatem dziwnego, że święto półwiecza szczęśliwego pożycia  nazwano właściwie Złotymi Godami.

    W dniu  4 lutego w niezwykle uroczystej oprawie 8 par małżeńskich z terenu gminy Mokobody świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W tym wyjątkowym wydarzeniu szczęśliwym małżonkom towarzyszyła rodzina oraz goście. Swoją obecnością uroczystość uświetnili m. in. ks. Proboszcz Parafii w Mokobodach Stanisław Szymuś, Wójt Gminy Mokobody Pani Dorota Dmowska-Paczuska, Przewodniczący Rady Gminy Pan Marian Mazurek.

    Uroczystość rozpoczęła się Marszem Mendelsona. Dostojnym Jubilatom złożono najszczersze życzenia kolejnych wspólnie spędzonych lat, pełnych ciepła, serdeczności i wyrozumiałości. Następnie Wójt Gminy odznaczyła 8 par medalami  nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę " Za długoletnie pożycie małżeńskie".  Ponadto wręczono listy gratulacyjne od władz  samorządowych oraz kwiaty. Podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, w tym tort weselny.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali:
 

Bobrek Zdzisław i Janina
Dmowski Wiesław i Antonina
Kaczkiewicz Jerzy i Czesława
Kosiorek Wincenty i Halina
Krupa Józef i Maria
Prachnio Marian i Marianna
Skup Arkadiusz i Anastazja
Wiliński Zdzisław i Emilia

    "Jedno jest tylko w życiu szczęście kochać i być kochanym "  de George Sand

 

Wójt gminy zaprasza

 

      Iwona Księżopolska


 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.